Dance Festival 2020

df2020.jpg

 

Letošním 10. ročníkem oslavíme krásné jubileum, ve kterém bychom rádi vzdali hold interakci mezi jednotlivými uměleckými obory jako je tanec, hudba, výtvarné umění, divadlo a scénické umění vůbec.

Tento projekt organizuje Studio, z.s. při ZUŠ Trutnov ve spolupráci se Společenským centrem UFFO Trutnov. Hlavním záměrem festivalu je nabídnout široké veřejnosti a mladým amatérským umělcům možnost, aby rozšířili své dovednosti a obzory ve vybraných uměleckých disciplínách.

Festivalu se lze účastnit dvěma způsoby: buď se přihlásit na celý srpnový týden a věnovat se vybrané umělecké aktivitě pod vedením profesionálních lektorů v průměru šest hodin denně - nebo si vybrat jednorázové podvečerní lekce, ve kterých je možné dotknout se zvolené taneční techniky či jiné umělecké disciplíny.

Srpnový týden je zakončen v neděli 30. 8. 2020 multižánrovou performance pro veřejnost v trutnovském UFFU. Jevištní představení na téma Umění nás mění, vzniká po dobu jednoho týdne za přispění samotných účastníků interní části festivalu.

Srdečně Vás zveme k účasti na letošním ročníku a těšíme se na společně prožitou ZMĚNU, kterou uvnitř každého z nás může umění zažehnout.

ZAUJAL VÁS FESTIVAL, CHCETE SE LETOŠNÍHO ROČNÍKU ZÚČASTNIT A PTÁTE SE, CO MÁTE UDĚLAT?

Je to jednoduché – pokud jste rozhodnutí absolvovat celý intenzivní týden festivalu, vyberte si jednu ze tří oblastí umění (TANEC – AKROBACIE – DIVADLO, HUDBA nebo VÝTVARNÉ UMĚNÍ), prostudujte si níže informace o letošních lektorech a seznamte se s podmínkami účasti.

 


 

Máte-li chuť zúčastnit se jednorázových otevřených lekcí pro veřejnost, harmonogram a všechny důležité informace jsou pro vás zde:

FESTIVALOVÉ LEKCE PRO VEŘEJNOST

V letošním ročníku jsme pro veřejnost připravili několik novinek. Jsou to otevřené výtvarné a hudební lekce, beseda s lektory a taneční „dvojlekce“, kdy v rámci jednoho večera můžete zažít dva taneční lektory. Věříme, že si z letošní nabídky vyberete přesně to, co Vás potěší a obohatí o nové zkušenosti a zážitky. Lekce může navštívit úplně každý bez ohledu na předchozí umělecké zkušenosti. Na taneční a hudební lekci si vezměte pohodlné oblečení, tančíme v ponožkách nebo bosa. Na výtvarné lekce doporučujeme svrchní oděv, který si můžete ušpinit. Na závěsnou akrobacii přiléhavé oblečení, které vám zakryje horní a dolní končetiny.

Na zvolenou lekci je nutné si předem rezervovat své místo emailem na dance.festival@seznam.cz a to vždy nejpozději den před konáním lekce. Uveďte svoje jméno a vybranou lekci/ lektora a vyčkejte na potvrzení účasti – lekce mají omezenou kapacitu.

PONDĚLÍ 24. 8. 2020

18:00 – 19:30 hodin BESEDA s letošními lektory

Srdečně zveme na zahajovací BESEDU s lektory, která se uskuteční v první podvečer festivalu. Ohlédneme se společně za uplynulými devíti ročníky festivalu a navážeme unikátní prezentací jednotlivých umělců formou "Pecha Kucha", což je globálně oblíbený a energický formát prezentace pocházející původem z Japonska. Lektoři na ploše sedmi minut doprovodí komentářem pečlivě vybraných 20 snímků promítaných po 20 sekundách. V Trutnově se jedná o premiéru programu Pecha Kucha night, kdy během jednoho večera vystoupí více umělců. Přijďte se seznámit s letošními umělci, poslechnout si něco o tom, jak a kde tvoří, a osobně jim položte otázku, která vás zajímá.

Beseda proběhne v Divadýlku Trdýlku ve Školní ulici 151, 1. patro budovy, vstup volný, rezervace není nutná.

ÚTERÝ 25. 8. 2020

18:00 – 18:45 hodin taneční lekce s Lucií Drábkovou
18:45 – 19:30 hodin taneční lekce s Petrou Slavíkovou

obě lekce probíhají na novém tanečním sále v ZUŠ, Školní 151, přízemí cena 1 lekce 60 Kč, obě lekce 100 Kč (platí se na místě)

Lucie Drábková
CONTEMPORARY BY LUSEEYA je lekce, ve které pomocí organických pohybů a souznění s hudbou se přiblížíte jeden k druhému a zároveň každý sám k sobě. Pohybový slovník, který lektorka používá je založený na moderním tanci, floorwork a flow.

Petra Slavíková
CONTEMPORARY EXPRESSION lekce bude zaměřená na současný tanec vycházející z technik Limón, floorwork, jazz či Gaga. Důraz je kladen především na výraz a přirozený prožitek tanečníka s uvědoměním si svého těla.

STŘEDA 26. 8. 2020

18:00 – 18:45 hodin hudebně pohybová lekce s Lukášem Červeným
18:45 – 19:30 hodin taneční lekce s Eliškou Soukupovou

obě lekce probíhají na novém tanečním sále v ZUŠ, Školní 151, přízemí cena 1 lekce 60 Kč, obě lekce 100 Kč (platí se na místě)

Lukáš Červený
Cílem této hudebně pohybové lekce bude rozvíjet kreativní myšlení formou transformace každodenní rutiny do hudebních motivů, se kterými si budeme v průběhu lekce tvořivě hrát.

Eliška Soukupová
Při svých lekcích Eliška ráda experimentuje a mixuje výukové techniky různých odvětví, kterým se věnuje, napříč žánry. Ráda při tvorbě vychází ze všech uměleckých směrů, které ji ovlivňují, stěžejní technikou lekce pro veřejnost je streetový styl WAACKING, který Vás dozajista roztančí a příjemně naladí.

ČTVRTEK 27. 8. 2020

18:00 – 20:00 hod výtvarné lekce, UFFO

sraz účastníků v Inforecepci UFFA, vybrat si můžete ze 3 technik: Paulina Skavová - modelování, Jiří Grus - kresba, Jan Erben - animace, na lekci je nutné se přihlásit předem e-mailem - uveďte jméno lektora a techniku, kterou jste si vybrali, cena výtvarné lekce je 150 Kč, platí se na místě 

18:00 – 19:00 hod závěsná akrobacie s Veronikou Smolkovou, UFFO

cena taneční lekce 100 Kč, platí se na místě

NEDĚLE 30. 8. 2020

od 17:00 hodin festivalová performance pro veřejnost na téma

UMĚNÍ NÁS MĚNÍ

Společenské centrum UFFO Trutnov, předprodej vstupenek od 15. 6. 2020 v Info recepci UFFA nebo on line na stránkách divadla, vstupné 100 Kč

 

TĚŠÍME SE NA VÁS.

 


 

INTERNÍ ČÁST FESTIVALU PRO TANEČNÍKY

lektoři

Lucie Drábková / CONTEMPORARY BY LUSEEYA
01.jpg

Své taneční základy získala na dobrušské ZUŠ a v moderní gymnastice, vystudovala Humanitní studia na Karlově Univerzitě a několik semestrů navštěvovala taneční konzervatoř TCP.  Pravidelně se účastnila Impuls Tanzfestival ve Vídni, Calabria ArteDanza v Itálii, Bralen na

Slovensku, ICDW v Praze (zde obdržela stipendium nastáž od Miguela Olivy), další rozšíření tanečních znalostí v tanečních studií v NYC(Peridance, Steps on Broadway, BDC), Los Angeles

(Edge, Milenium). Od roku 2007 je členkou JAD DC, kde spolupracuje s Yemim A.D.S americkým raperem KanyeWestem natočila klipy a vystupovala na koncertech po celém světě (USA, Maroko, Brazílie, evropské a australské turné). Je asistentkou JoeaAlegada, s nímž založila taneční skupinu Jalegado Dance Company. Účinkovala v muzikálech Quasimodo, Mauglí a v kabaretu Lidoskop.Je taneční choreografkou a vyučuje v Dance Academy Prague a v Dancer´s clubu.

 Lucie byla lektorkou na prvních třech ročnících Dance festivalu Trutnov a je naší velkou ctí ji opět přivítat jako hosta na letošním jubilejním ročníku. I přesto, že s námi z důvodu velké vytíženosti nestráví celý taneční týden, účastníci se mohou těšit na její lekce CONTEMPORARY BY LUSEEYA, ve kterých se pomocí organických pohybů a souznění s hudbou přiblíží jeden k druhému a zároveň každý sám k sobě. Její pohybový slovník je založený na moderním tanci, floorwork a flow, který si nahromadila během své bohaté taneční kariéry – „Promítá se v něm mé cestování, performování a inspirativní lidé, které jsem v rámci své cesty potkala.“ říká o své technice.

 

Eliška Soukupová / WAACKING A AUTORSKÁ DIVADELNÍ TVORBA
02.jpg

Eliška Soukupová je herečka, tanečnice, moderátorka, choreografka a autorka. Jako interpretka má za sebou zkušenosti v divadle (Na Zábradlí, Hybernia, ND Brno, Moravskoslezské div.Olomouc, divadlo NOD, Venuše ve Švehlovce,...), je spoluautorkou a režisérkou divadelního představení Neobitchejné/í (Venuše ve Švehlovce), je jednou za tří zakladatelek dívčího punkového divadelního souboru MASO KRŮTÍ, ve kterém je herečkou, autorkou, a vším, co je potřeba. Kromě moderování živých akcí, pracuje jako moderátorka v Českém rozhlase na radiu Wave. Má mnohé choreografické zkušenosti (soutěžní formace, módní přehlídky, malé divadlo v Českých Budějovicích,...). Co se týká tance, prošla si od základů baletu, přes step, gymnastiku, modernu a country, ale nejvíce se věnuje různým stylům street dance, contemporary a fyzickému divadlu. Ráda při tvorbě vychází ze všech uměleckých směrů, které ji ovlivňují. Při svých lekcích ráda experimentuje a mixuje výukové techniky různých odvětví, kterým se věnuje, napříč žánry. V loňském roce jsme ji přivítali na festivalu poprvé a jak účastníci, tak sama lektorka si užili týden na společné vlně tvoření, sdílení a skvělé atmosféry.

Na festivalu Eliška povede lekce streetového stylu WAACKING a hereckou dílnu AUTORSKÁ DIVADELNÍ TVORBA.


Petra Slavíková / CONTEMPORARY EXPRESSION
03.jpg

Své prvotní zkušenosti s moderním scénickým tancem a baletem získala v ZUŠ v Dobrušce, kde navštěvovala taneční obor až do svých 17 let. Vystudovala soukromou konzervatoř Taneční centrum Praha se zaměřením na pedagogiku tance a magisterský obor Obecné antropologie na Humanitní fakultě v Praze (UK), přičemž se ve své diplomové práci zabývala výzkumem neverbální komunikace skrze současný a společenský tanec. Při studiu na VŠ byla členkou tanečního souboru Impuls Praha, věnovala se tai-chi pod vedením MgA. Lenky Kolářové a na studijním pobytu v Kodani měla možnost navštěvovat lekce contemporary v dánském tanečním studiu SceneindgangenCopenhagen. Od roku 2009-2014 působila ve STUDIU Nové scény – Lidé v pohybu v Praze, kde se věnovala současnému tanci (především technice floorwork a Gaga) pod vedením Milana Odstrčila a Nataši Novotné ze 420People. Dále působila v tanečním studiu Streamof Dance v Praze jako lektorka contemporary, baletu, muzikálového tance a street dance a vystupovala v muzikálu Antoinetta – královna Francie v divadle Hybernia  (2014-2017).

CONTEMPORARY EXPRESSION jsou zaměřené na současný tanec vycházející z technik Limón, floorwork, jazz či Gaga. Tento taneční styl je dále obohacen o vlastní tvorbu tanečníků vyplývající z improvizace a o prvky bodydrummingu. Důraz je kladen především na výraz a přirozený prožitek tanečníka s uvědoměním si svého těla.

 

Veronika Smolková / PÁROVÁ AKROBACIE A TANEC VE VZDUCHU
04.jpg

Veronika Smolková je artistka, herečka a tanečnice. Vystudovala Katedru nonverbálního divadla na pražské HAMU. Během studia se seznámila s různými směry nonverbálního a fyzického divadla, přes pantomimu, klaunérii až po nový cirkus, kterému se rozhodla naplno věnovat. V rámci stáže Erasmus jela na rok studovat cirkus do Finska na Turku AcademyofAppliedSciences (obor circus in performingarts). Tam získala nejen technický základ pro různé cirkusové disciplíny, ale také pedagogickou praxi. Veronika již několik let pracuje jako lektorka závěsné a párové akrobacie v Cirqueonu, centru pro nový cirkus v Praze, a v KD Mlejn. Pro její tvorbu je typické propojování artistiky (především závěsné a párové akrobacie) s fyzickým divadlem do silných divadelních metafor. Veronika je zakládající členkou novocirkusového uskupení CollectiveMomentum (představení Pokoj, BorealNormosis). Dále působí v cirkusovém duu Cirkus TeTy (Husí krky) a nově také spolupracuje na představení pod taktovkou skupiny FyzioArt (Hnízdo na nitkách).

Veroniku přivítáme na našem festivale letos poprvé a povede lekce Tanec ve vzduchu a Párová akrobacie. Tanec ve vzduchu bude probíhat na jevišti UFFA a bude zaměřen na možnosti pohybu „zavěšeného těla“ a to pomocí dlouhých smycí, které se dají použít jako houpačka. Ty umožní přenést tělo do visu a zároveň se tolik nesoustředit např. na techniku šplhu, držení se rukama či na další technické aspekty závěsné akrobacie. Pracovat bude s pochopením principu gravitace – v čem nás limituje a v čem nám naopak pomáhá, dále se zaměří na rozdílné pohybové kvality při používání země jakožto odrazové/taneční plochy. V tomto workshopu bude možné překonat limity těla, které je na zemi drženo gravitační silou a vyzkoumat nové možnosti pohybu s pomocí zavěšení.

Druhá taneční lekce Párová akrobacie jednak seznámí se základní technikou, ale především k jejímu kreativnímu použití v tanečním pohybu. Zaměří se na práci s partnerem a také na bourání stereotypů o rozdělení rolí v párové akrobacii. Bude pracovat s pohyby, které lze provádět v párech stejné velikosti a váhy. Cílem bude najít si svůj osobitý kreativní styl.

 

Kateřina Talavašková / REŽIE A ORGANIZACE FESTIVALU

05.jpg

Kateřina je jednou z hlavních zakladatelek a organizátorek Dance festivalu Trutnov. Vystudovala taneční pedagogiku na konzervatoři TCP, Mediální a komunikační studia obor Jazyková a literární kultura na Pedagogické fakultě a stále se aktivně vzdělává nejen v oblasti tance formou tuzemských i zahraničních workshopů a stáží. Od roku 2001 se aktivně věnovala jako umělecký pedagog pořádání projektů, workshopů s českými i zahraničními lektory, vlastní autorské tvorbě a to hned na několika ZUŠ. V trutnovské ZUŠ působila do loňského školního roku a zde sekromě pravidelné výuky, mezioborové spolupráce, podílela na založení několika tanečních souborů (Truedance, SIX, YOU CAN DANCE, MovingPoint), s nimiž se jako choreografka i interpretka pravidelně účastnila celostátních přehlídek scénického tance. V loňském roce debutovala jako režisérka s jevištní performance PURE při mezinárodním festivale Cirkuff 2019.Tanec je pro ni nástrojem, díky kterému můžeme objevit skrytá zákoutí vlastní osobnosti, a otevřít tak dveře do světů, kde nalezneme to Opravdové v sobě.

V letošním roce se kromě role organizátora postará o režii představení ve spolupráci s ostatními lektory.

 


 

JAK SE PŘIHLÁSIT NA TANEČNÍ LEKCE:

  • interní část festivalu je určena pro všechny zájemce o scénické taneční umění od věku 13 let se středně pokročilými tanečními zkušenostmi (žáci tanečních oborů ZUŠ, členové tanečních souborů, tanečníci)
  • přihlášení účastníci pracují v průběhu 7 dnů pod vedením lektorů na jevištní performance v předem daném denním harmonogramu (ten bude zaslán přijatým účastníkům festivalu spolu s dalšími informacemi po uzávěrce přihlášek)
  • v letošním roce podávají účastníci přihlášku do taneční části jako celku (nevolíte si jednotlivé lektory, blok jako to bylo v předchozích letech) - v průběhu týdne budeme kreativně pracovat se zvoleným tématem UMĚNÍ NÁS MĚNÍ – o lekcích/technikách, které projdete,se budete rozhodovat až přímo na místě
  • v rámci celého týdne budeme interaktivně spolupracovat s hudební a výtvarnou dílnou
  • stáhněte si a vyplňte přihlášku, odešlete ji obratem na adresu dance.festival@seznam.cz
  • uhraďte účastnický poplatek nejpozději do 30. června 2020
  • uzávěrka přihlášek je 30. června 2020 (neotálejte však s přihlášením a platbou, kapacita festivalu je omezená, o vašem přihlášení rozhoduje datum odeslání přihlášky a uhrazení poplatku)

FESTIVAL NENÍ KONCIPOVÁN JAKO TÁBOR, PŘEDPOKLÁDÁ SE SAMOSTATNOST PŘIHLÁŠENÝCH ÚČASTNÍKŮ. 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 3 000 Kč

ČÍSLO ÚČTU: 180574641/0300 variabilní symbol - datum narození (ddmmrr), do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno

UBYTOVÁNÍ: Pro účastníky, kteří nemají bydliště v Trutnově či blízkém okolí, jsme v předchozích letech poskytovali ubytování v prostorách ZUŠ za symbolický poplatek 500 Kč. V tuto chvíli bohužel z technických důvodů nevíme, zda bude možné tyto prostory školy využít k ubytování. Máte- li o ubytování zájem, uveďte tuto skutečnost do přihlášky a o podmínkách ubytování vás budeme po uzávěrce přihlášek informovat. Děkujeme za pochopení.

 

 

docx přihláška tanec 2020.docx

docx přihláška výtvarné dílny 2020.docx

docx přihláška hudební dílna 2020.docx

docx Bezinfekčnost 2020 Příloha 1.docx

docx Informovaný souhlas 2020 Příloha 2.docx

docx Pravidla a podmínky 2020 Příloha 3.docx

 


 

INTERNÍ ČÁST PRO HUDEBNÍKY

lektor hudební dílny

Lukáš Červený / JEVIŠTNÍ PERFORMANCE A HUDEBNÍ SPOLUPRÁCE

10.jpg

Jednadvacetiletý trutnovský hudebník, nedávný absolvent a v současnosti učitel na ZUŠ Trutnov, obor housle. Od útlého mládí má za sebou řadu zkušeností s aktivní uměleckou činností, a to sólově i jako člen různých amatérských i poloprofesionálních souborů napříč hudebními žánry. V současnosti studuje housle u Ivy Svobodové Kramperové na Konzervatoři Pardubice, ale také elektrotechniku na pražském ČVUT. Aktivně podporuje kulturní dění ve městě, a to nejen realizací projektů v rámci ZUŠ, kde se věnuje rozmanité mezioborové spolupráci. Z těch v minulých letech vzešel například autorský muzikál či hudba pro řadu tanečních vystoupení. Již dvakrát realizoval koncert domácího symfonického orchestru. S festivalem Dance Festival Trutnov spolupracoval v minulých letech jako autor hudby.

Letos povede hudební lekce pro účastníky festivalu i workshop pro veřejnost. Cílem bude rozvíjet kreativní myšlení účastníků, formou transformace každodenní rutiny do plnohodnotného hudebního představení, které bude součástí závěrečné performance na jevišti UFFA.

 


 

JAK SE PŘIHLÁSIT NA HUDEBNÍ LEKCE:

  • hudební část festivalu je určena pro všechny zájemce od věku 13 let se základními či středně pokročilými hudebními zkušenostmi
  • přihlášení účastníci pracují v průběhu 7 dnů pod vedením lektora na hudební složce pro jevištní performance a aktivně spolupracují s taneční a výtvarnou dílnou
  • denní harmonogram a další informace budou zaslány přijatým účastníkům festivalu po uzávěrce přihlášek
  • stáhněte si a vyplňte přihlášku, odešlete ji obratem na adresu dance.festival@seznam.cz
  • uhraďte účastnický poplatek nejpozději do 30. června 2020
  • uzávěrka přihlášek je 30. června 2020 (neotálejte však s přihlášením a platbou, kapacita této dílny je maximálně 12 účastníků, o vašem přihlášení rozhoduje datum odeslání přihlášky a uhrazení poplatku)

FESTIVAL NENÍ KONCIPOVÁN JAKO TÁBOR, PŘEDPOKLÁDÁ SE SAMOSTATNOST PŘIHLÁŠENÝCH ÚČASTNÍKŮ.

ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 1 500 Kč

ČÍSLO ÚČTU: 180574641/0300 variabilní symbol - datum narození (ddmmrr), do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno

UBYTOVÁNÍ: Pro účastníky, kteří nemají bydliště v Trutnově či blízkém okolí, jsme v předchozích letech poskytovali ubytování v prostorách ZUŠ za symbolický poplatek 500 Kč. V tuto chvíli bohužel z technických důvodů nevíme, zda bude možné tyto prostory školy využít k ubytování. Máte- li o ubytování zájem, uveďte tuto skutečnost do emailu a o podmínkách ubytování vás budeme po uzávěrce přihlášek informovat. Děkujeme za pochopení.

 

docx přihláška výtvarné dílny 2020.docx

docx Bezinfekčnost 2020 Příloha 1.docx

docx Informovaný souhlas 2020 Příloha 2.docx

docx Pravidla a podmínky 2020 Příloha 3.docx


 

INTERNÍ ČÁST PRO ZÁJEMCE O VÝTVARNÉ LEKCE

Lektoři výtvarných dílen

Paulina Skavová / KRESLENÍ A MODELOVÁNÍ

21.jpg

Paulina Skavová absolvovala gymnázium v Trutnově (1991-1995) a dva roky na Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích (1995-1997). Při přijímacích zkouškách na Akademii výtvarných umění v Praze si ji vybral do svého ateliéru profesor Karel Nepraš, u kterého studovala až do jeho smrti (2002). V roce 2001 obdržela ateliérovou cenu AVU a roku 2002 Cenu Jany Rybářové, FondazioneEuropea Margherita[1], Itálie. Roku 1999 absolvovala studijní pobyt programu Erasmus v Helsinkách, roku 2002 stipendium v Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově. Studia dokončila v ateliéru intermediální tvorby Milana Knížáka roku 2003.

Roku 2003 získala státní švýcarské stipendium a absolvovala postgraduální studia na HochschulefürGestaltungund Kunst Luzern (2003-2004)[2]. V letech 2004-2005 byla asistentkou v grafické škole prof. Vladimíra Kokolii na AVU. Rok 2008 strávila na studijním pobytu v Acapulcu v Mexiku.

Díky nadstandardním jazykovým schopnostem si sochařka na studium vydělávala průvodcovstvím ve špitále v Kuksu a měla možnost zblízka prostudovat slavnou sbírku barokních soch Matyáše Bernarda Brauna, jejich scéničnost, teatrálnost, výraz, důraz na detaily a popisnost. Kromě toho zde důvěrně poznala barokní lékárnu a v knihovně prostudovala staré recepty i písemnosti spojené s Řádem sv. Huberta.

Od roku 2010 je kurátorkou výstav ve Společenském centru UFFO v Trutnově. Žije a pracuje v Novosedlech u Písku a na odlévání soch do bronzu spolupracuje již od roku 1998 s uměleckou slévárnou v Horní Kalné. Společná práce s Jiřím Sozanským ji přivedla k boxu, kterým se inspirovala při tvorbě boxerek nebo portrétu boxera Mika Tysona. Volný čas tráví také jízdou na koni a příležitostnou sportovní střelbou, které se profesně věnuje její manžel Petr Zvolánek.

Na festivalu povede lekce KRESLENÍ A MODELOVÁNÍ. Zde povede účastníky od základních principů kresby figury, stavby těla, kostry, proporcí modelu v různých pozicích či pohybu, k práci na prostorové tvorbě modelování figury.

 

Jiří Grus / KRESBA A MALBA

22.jpg

Komiksový výtvarník a scenárista, malíř, ilustrátor, absolvent ateliéruklasické malby na AVU. V letech 2000-2001 obdržel českou cenu pro nejlepšího komiksového kreslíře a ve stejné době získal i tři ocenění na Mezinárodním festivalu komiksu v polské Lodži.V letech 2007, 2008 obdržel komiksovou cenu Muriel za autorskou sérii Voleman. Držitel ceny Slow Comics Best Fanzine Award 2010 za komiks Voleman (Monza-Itálie). Jako ilustrátor spolupracuje pravidelně s nakladatelstvím Karolinum. Ilustroval tituly-Bylo nás pět Karla Poláčka, Rozmarné léto Vladislava Vančury, Klapzubovu jedenáctku Eduarda Basse, cyklus povídek Velitelem města Bugulmy Jaroslava Haška, Myši Natálie Mooshabrové Ladislava Fukse, sbírku povídek Bohumila Hrabala Rukovět pábitelského učně a nově i prózu Boží duha Ladislava Durycha. V roce 2016 vyšlo rozsáhlé komiksové album Drak nikdy nespí scénáristů G. Babana a V. Maška, které je novodobou adaptací trutnovské dračí legendy o vzniku města.V současné době pracuje na ilustracích pro stínadelskou trilogii J. Foglara, kterou vydává nakladatelství Albatros. Jiří Grus žije a tvoří v Trutnově, kde roce 2019 obdržel Kulturní cenu města Trutnova.

Na festivalu povede lekce KRESBY A MALBY, kde si účastníci projdou jednotlivé fáze vzniku obrazu od prvotních skic po definitivní provedení libovolnou výtvarnou technikou. Základním tématem bude pohled na výtvarné umění jako takové a jak se díky němu mění náš pohled na svět…ať už je to při zachycení figury, portrétu, zátiší, ztvárnění pohybu či imaginace pozorovatele. Zaměříme se na techniky jako akryl, olej, pastel apod. s přihlédnutím k individuálním schopnostem a potřebám  účastníků a to ve spolupráci s taneční a hudební dílnou.

 

Jan Erben / ANIMAČNÍ TVORBA

23.jpg

Jan Erben je absolventem Gymnázium Trutnov (2004 - 2008). Následně vystudoval učitelství pro střední školy v aprobační kombinaci Výtvarná tvorba / Biologie na Pedagogické fakultě v Hradci Králové. V roce 2011 ukončil bakalářské studium v oboru malba pod vedením akad. mal. Jany Bitnerové v technice street art, kterému se věnuje do současnosti. Diplomovou práci v oboru prostorová tvorba / nová média úspěšně obhájil pod vedením MgA. Pavly Scerankové Ph.D.  v roce 2013. V praktické části diplomové práce se věnoval dokumentární filmové tvorbě. Od téhož roku až do současnosti působí jako pedagog estetické výchovy na trutnovském gymnáziu, kde od roku 2016 je i kurátorem výstavního prostoru Galerie Dračí ulička. Pro studenty gymnázia i z výměnných zahraničních škol pravidelně organizuje výtvarné projekty a workshopy.  V Základní umělecké škole Trutnov vyučuje od roku 2016 výtvarnou tvorbu.

V letošním ročníku festivalu budou jeho lekce zaměřeny na tvorbu animovaného filmu. Účastníci se seznámí s historií animace, osvojí si práci s technikou i softwarem a prakticky si zkusí různé přístupy a druhy animační tvorby. Zpracované materiály budou součástí videoprojekce jevištní performance v závěru festivalového týdne.

 


 

JAK SE PŘIHLÁSIT NA VÝTVARNÉ LEKCE:

  • účastníci výtvarné sekce festivalu mohou být zájemci z řad veřejnosti nebo žáci ZUŠ, kteří se chtějí blíže seznámit s vybranými výtvarnými technikami, předchozí zkušenosti jsou vítány, ale nejsou podmínkou pro účast
  • podmínkou pro zájemce je minimální věk 13 let a každodenní účast na všech lekcích
  • každý účastník bude v průběhu celého týdne spolupracovat se všemi lektory výtvarných dílen dle harmonogramu, který společně s dalšími informacemi zašleme přijatým účastníkům festivalu po uzávěrce přihlášek
  • kapacita výtvarných dílen je omezena na počet 10 účastníků, aby byl možný individuální přístup
  • o účasti rozhoduje datum přihlášení a zaplacení účastnického poplatku
  • předpokládáme samostatnost účastníků
  • uzávěrka přihlášek a uhrazení poplatku je 30. června 2020
  • vyplňte přihlášku a pošlete ji na dance.festival@seznam.cz

 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK: 3500 Kč (zahrnuje lekce u všech lektorů a výtvarný materiál na celý týden)

ČÍSLO ÚČTU: 180574641/0300 variabilní symbol - datum narození (ddmmrr), do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno

 

docx přihláška výtvarné dílny 2020.docx
docx Bezinfekčnost 2020 Příloha 1.docx
docx Informovaný souhlas 2020 Příloha 2.docx
docx Pravidla a podmínky 2020 Příloha 3.docx

 


 

ORGANIZÁTOŘI FESTIVALU

Blanka Matysková / ŽÁDOSTI O GRANTY, SMLOUVY

31.jpg

 

Kateřina Talavašková / KOMUNIKACE S LEKTORY, PROPAGACE, DRAMATURGIE

32.jpg

 

Jana Michaličková / KOMUNIKACE S ÚČASTNÍKY, PŘIHLÁŠKY, REGISTRACE

33.jpg

 

Petr Gondek / GRAFIK

43952762_10213030490338475_9152203475277316096_n.jpg

 


 

Archiv

Dance Festival Trutnov 2019
Dance Festival Trutnov 2018